Ogłoszenia Duszpasterskie - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 16 maj 2021 r.


  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

  2. Przez cały maj codziennie, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą połączoną z nabożeństwem majowym. We wtorek Nabożeństwo do Św. Józefa o godz. 17.45., w Środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego . Zapraszamy.

  3. W dniu dzisiejszym grupa 10 dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej o godz. 11.00 w Dargosławiu. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomogło im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe o godz. 17.00. w Dargosławiu.

  4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sposób szczególny młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma obowiązek uczestniczenia w tym nabożeństwie.

  5. Obowiązkowe spotkanie dla tegorocznych kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek 21 maja o godz. 19.30 w kościele w Dargosławiu wraz z rodzicami.

  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.