Ogłoszenia Duszpasterskie - JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22 listopada 2020 r.


  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

  2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym naszego zgromadzenia zakonnego – Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych wszystkich, którzy pracowali w naszej parafii.

  3. Zapraszam w dniu dzisiejszym na modlitwę różańcową za naszych zmarłych na cmentarz w Kiełpinie o godz. 15.00., za tydzień zapraszam do Brojc na cmentarz.

  4. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele w Brojcach o godz. 17.30. polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian. Msze Święte za zmarłych w Bielikowie we wtorek o godz. 16.30., w Dargosławiu w środę, w czwartek w Kiełpinie o 16.30.

  5. WYPOMINKI ROCZNE nie tylko w listopadzie ale i w ciągu całego roku, pragniemy nawiązać do naszej chrześcijańskiej tradycji, modlitwy za zmarłych. Dlatego w ciągu roku, w każdy poniedziałek o godz. 18.00., będzie sprawowana Msza Święta, wcześniej o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa. Można zabrać kartki wystawione na ławkach i stoliku przy wyjściu z kościoła – składamy je indywidualnie w zakrystii.

  6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.