Pierwszego kwietnia dzieci z naszej parafii wraz z opiekunami: ks. Piotrem i p. Ewą Wołczak wzięli udział w piątym już Spotkaniu Dzieci z Parafii Prowadzonych Pprzez Księży Chrystusowców. Pogoda dopisała niesamowicie! Na całe szczęście, bo przyjechało 225 dzieci z dziesięciu parafii prowadzonych przez chrystusowców (z Pyrzyc, Szczecina, Goleniowa, Płotów, Brojc, Chociwla, Poznania, Dobrzan i dwóch parafii stargardzkich).

Były zajęcia sportowe, misyjne i plastyczne. Oprócz tego pomocą w zajęciach służyła niezwykła grupa ze stargardzkiego Teatru Ognia, która uczyła dzieci trudnej sztuki władania kijami i pokazała krótkie przedstawienie z ogniem. Zajęcia sportowe przygotowane zostały przez żołnierzy z 5. Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina. Dzieci musiały pokonać tor przeszkód. Oprócz tego uczestnicy uczyli się tańców lednickich pod okiem ks. Łukasza Klimka TChr. Szczególną atrakcją była również przejażdżka jeepem.

Hasłem przewodnim spotkania były słowa świętego brata Alberta: „Trzeba być dobrym jak chleb”.

Gospodarze ugościli nas ciepłym posiłkiem (kiełbaska z grila). Nie zabrakło także miejsca i czasu na rywalizację międzyparafialną. Tym razem trzeba było przeskoczyć jak najwięcej razy - grupowo - przez skakankę. Zwyciężyła nasza parafia BRAWO!!!

Na koniec wspólnie spotkaliśmy się w kościele, aby podziękować Panu Bogu za ten pięknie spędzony wspólnie dzień.

ks. Piotr Janas TChr.